W Led Nordic koncentrujemy się na środowisku i śladach, jakie pozostawiają po sobie nasze produkty. Nieustannie zadajemy sobie pytanie "jak możemy być lepsi?" w odniesieniu do środowiska.

W jaki sposób świece LED są przyjazne dla środowiska?

Jeśli zapalasz prawdziwą świecę, dodajesz do 1000 razy więcej cząstek i gazów spalinowych (dwutlenku azotu) do środowiska wewnętrznego. Świece LED są przyjazne dla środowiska, ponieważ pozwalają uniknąć dodawania tych toksycznych cząstek do środowiska.

Kiedy cząsteczki sadzy i dym dostają się do naszych domów, jest to niezdrowe dla naszych ciał i środowiska. Wiele osób nie toleruje prawdziwych świec, a niektórzy nie mają odwagi zapalić prawdziwych świec w obawie, że zapomną je zdmuchnąć. Dlatego stworzyliśmy przyjazną dla środowiska alternatywę, w której przytulność jest nadal najważniejsza.

W jaki sposób opakowania są przyjazne dla środowiska?

Odkąd założyliśmy Led Nordic, wiele się wydarzyło. Skupiamy się na rozwoju opakowań przyjaznych dla środowiska. Oczekujemy, że w przyszłości wszystkie nasze opakowania będą przyjazne dla środowiska, ale jest to proces, który wymaga czasu. Musimy gdzieś zacząć - i tutaj powiem ci, jak daleko jesteśmy:


Z czego składa się opakowanie?

Nasze produkty są dostarczane w kartonach. Zminimalizowaliśmy zużycie kartonu bez uszczerbku dla ochrony produktów podczas ich wysyłki. Wszystkie nasze opakowania mogą być poddane recyklingowi, o ile zostaną prawidłowo posortowane po użyciu. W ten sposób nie ma niepotrzebnych odpadów i zużycia

Do ochrony produktów w opakowaniach używamy materiału o nazwie EPE. Chroni on światła podczas transmisji, dzięki czemu produkt nie jest w żaden sposób uszkodzony. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, ponieważ można go poddać recyklingowi do innych produktów. Jeśli chcesz pomóc nam dbać o środowisko, prosimy o prawidłowe sortowanie opakowań.

W jaki sposób baterie są przyjazne dla środowiska?

Baterie są często określane jako grzechy główne w rachunku klimatycznym. Jest to jednak dość mylące. Baterie zawierają użyteczne surowce, takie jak żelazo, mangan i metale ciężkie - i można je poddać recyklingowi.

Niektóre baterie są również bardziej przyjazne dla środowiska niż inne. W Lyshygge sprzedajemy baterie alkaliczne Fujitsu, które są produkowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami w tej dziedzinie. Z korzyścią dla środowiska wykorzystano minimalną ilość surowców. Jednocześnie mają one całkowicie unikalną konstrukcję zapobiegającą wyciekom, która chroni sprzęt, w którym są używane, nieco lepiej niż inne dobre baterie.


Jak utylizować baterie?

Ponieważ wiele produktów jest zasilanych bateriami, ważne jest, aby podkreślić znaczenie sortowania baterii podczas ich wymiany. Baterie należy oddawać do recyklingu, aby dbać o nasze środowisko.

Dlaczego warto oddawać baterie do recyklingu?

Zużyte baterie są szkodliwe dla przyrody i wód gruntowych, jeśli wyrzucisz je do kosza na odpady ogólne.

Pomagasz w zapewnieniu recyklingu użytecznych surowców, takich jak żelazo, mangan i metale ciężkie.

Jeśli baterie trafią do ogólnego pojemnika na odpady, użyteczne surowce zostaną utracone, ponieważ zostaną spalone.

Gdy oddajesz baterie do recyklingu, surowce są wydobywane i poddawane recyklingowi.

Dziękujemy za zainteresowanie Led Nordic. Będziemy regularnie aktualizować tę stronę, gdy będziemy mądrzejsi. Jeśli masz pomysł, jak możemy stać się jeszcze bardziej ekologiczni lub masz wkład w naszą działalność - skontaktuj się z nami.

Życzymy miłego dnia!